velkoplošné Obklady do kuchyně

Skleněná elegance, jednoduchost a 100% praktičnost

Skleněné obklady do kuchyně spolu s vaší novou kuchyní doladí interiér k naprosté dokonalosti. Díky moderním technologiím, rychlé výrobě, vysoké kvalitě a jednoduché montáži jsou kuchyňské obklady z kaleného skla nebo lacobel tou nejlepší volbou.

 
Obklady do kuchyně - kuchyňská linka s dřezem, varnou deskou a červeným skleněným obkladem na stěně

výroba obkladů do kuchyně

Kuchyňské obklady začínáme zaměřovat, navrhovat a vyrábět v okamžiku, kdy už je dokončena montáž vaší kuchyně. Prvním krokem je změřit prostor pro skleněné obklady do kuchyně mezi horními skřínkami a pracovní deskou. Sklo za kuchyňskou linku je vyráběno z jednoho kusu a přesně na míru pro vaši kuchyň. Obklad do kuchyně se do daného prostoru vlepuje. Spolu s kuchyňským nábytkem a vhodně zvolenými obklady do kuchyně tak docílíme dokonale sladěného, praktického, elegantního a jedinečného celku. Mimořádnou předností pro vaše skleněné obklady do kuchyně je jejich jednoduchá údržba. Obklady do kuchyně z jednoho kusu skla mají minimum spojů, a proto je rychlým setřením udržujete ve stálé čistotě.

 

Obklady do kuchyně jako součást dokonalého interiéru

Skleněné obklady do kuchyně se těší velké oblibě. Nejen díky své praktičnosti, ale především díky jednoduchosti, rozmanitosti a originalitě řadíme skleněné obklady do kuchyně do kategorie nadčasového designu určeného pro ty nejnáročnější zákazníky.

 
Obklady kuchyně - tmavá kuchyňská linka s bílými skříňkami a troubou

kuchyňské obklady ze skla

ztělesnění elegance, luxuSu, jednoduchosti a praktičnosti

Skleněné obklady do kuchyně, ale i do koupelen se v našich domácnostech dokonale zabydlují. Především u těch z nás, kteří klademe velký důraz na praktičnost a dokonalý design. Skleněné obklady do kuchyně a nejen obklady do kuchyně, ale všeobecně obklady tedy navrhujeme a vyrábíme pro ty, jež v rámci vybavení interiérů patří k těm nejnáročnějším. Skleněné obklady do kuchyně jsou odolné proti vysokým teplotám během vaření a jsou navíc dokonale odolné proti mechanickému poškození. Právě skleněné obklady do kuchyně zcela eliminují starosti s čištěním spár, na které jsme zvyklí z obkladů kachlových. V neposlední řadě usnadní skleněné obklady do kuchyně životy také alergikům, na něž mezi spárami číhaly nevyčistitelné nečistoty. Obklady do kuchyně vyrobené ze skla jsou tedy ideálním pomocníkem i skvělým doplňkem pro Váš interiér zároveň a ve vaší nové kuchyni by rozhodně měly být.

 

Sklo za kuchyňskou linku

Odolnost

Obklady do kuchyně jsou vyráběny z kaleného skla, které odolá teplotě přesahující 250 °C. Nejen pro svou vysokou teplotní odolnost jsou zařazeny mezi bezpečnostní skla.

Bezpečnost

V případě, že budou vaše obklady do kuchyně mechanicky poškozeny, což je mimochodem opět díky jejich vysoké kvalitě velmi těžké, a sklo, ze kterého jsou vaše obklady do kuchyně vyrobeny, se rozbije, rozpadne se na miniaturní skleněné kousky, které jsou absolutně tupé a nikoho nemohou zranit.

Jak je to možné?

Sklo, ze kterého se vyrábí kuchyňské obklady je nejprve rozehřáno na teplotu cca 600 °C a následně okamžitě zchlazeno studeným vzduchem. Během prudkého ochlazení, zůstává část ve středu v příčném řezu skla stále teplá. Vnější strany se však rychle ochladí. Dochází k tlakovému pnutí na povrchu, ale uvnitř zůstává stav pnutí taženého. Tímto procesem docílíme toho, že vaše obklady do kuchyně vyrobené právě z kaleného skla jsou dokonale odolné.

Variabilita

Tak zvané kalené sklo má i další vlastnosti a to minimální omezení tvaru. Abychom dosáhli co největší plochy obkladů, beze spojů. Je zapotřebí ze skla vyřezávat nejrůznější tvary, které by u obyčejného skla neměli tu nejmenší životnost. Při vykalení skla však i pravoúhlý výřez dosáhne neobyčejné pevnosti.

Barevné provedení

Co se týče barevnosti pro obklady do kuchyně, meze se nekladou, jakýkoliv odstín z RAL, NCS není překážkou. Pro nejnáročnější zákazníky nabízíme velice decentní broušené ornamenty a fototisk (grafosklo), lacobel.