Kuchyňské pracovní desky

pracovní desky vyrábíme z kaleného skla. Proč?

Než začnou vznikat Vaše kuchyňské pracovní desky, musíme vyrobit kalené sklo. Základem pro výrobu kaleného skla jako základu pro kuchyňské pracovní desky je ploché stavební sklo. Sklo třeba zpracovat dle předem daných rozměrů včetně všech otvorů i výřezů. Sklo, ze kterého budou kuchyňské pracovní desky vyrobeny, musí poté projít kalicí pecí. Aby bylo anulováno veškeré pnutí ve skle, musí dojít k procesu kalení. Je tedy nutné sklo pro budoucí kuchyňské pracovní desky ohřát na vysokou teplotu a následně prudce zchladit. V důsledku kalení se ve skle vytvoří nové rovnoměrné pnutí, dojde ke změně krystalické mřížky a kalené sklo získá své tepelné i mechanické vlastnosti nutné pro kuchyňské pracovní desky. Až desetinásobně pevnější i pružnější je kalené sklo, které vydrží teplotní rozdíl 250 – 300 °C na rozdíl od skla nekaleného, které dle norem vydrží teplotní rozdíl pouhých 35 °C.

 

 

kuchyňské pracovní desky, dřezPracovní desky ve vaší kuchyni patří k těm částem interiéru, které by měly nějaký ten pátek vydržet. A to i přesto, že jsou denně několikrát používány. Požadavky na kvalitu vaší pracovní desky jsou tedy poměrně vysoké. Jak na její funkčnost a odolnost proti mechanickému poškození, tak ale i na estetickou stránku. Skleněné pracovní desky splňují všechny tyto požadavky a díky dokonalé údržbě jsou skutečným hitem našich interiérů. Každá z pracovních desek je pro naše zákazníky připravena přesně na míru. Standardní a vhodná šířka pracovní desky je 60 cm, ale vzhledem k tomu, že skleněné pracovní desky lze upravit přesně dle vašich požadavků, není třeba se standardů otrocky držet. Při výběru kuchyně i kuchyňské pracovní desky je třeba zvážit velikost místnosti, ve které bude kuchyně stát a dokonce vaši výšku. Příliš vysoko či nízko umístěné pracovní desky dokážou práci v kuchyni pěkně otrávit. Při klasickém řezání, krájení, loupání, atd. by mezera mezi vaším loktem a povrchem pracovní desky neměla být menší než pět centimetrů a naopak by neměla být větší než deset centimetrů. Pracovní plochy, do kterých jsou zakomponovány spotřebiče, by měly být ještě o něco níž. Mezera pracovní desky se spotřebičem a vaším ohnutým loktem by se měla pohybovat někde mezi sedmnácti a pětadvaceti centimetry.

 

 

Pracovní deska, umyvadloPracovní desky ze skla budou zcela nadčasovou, luxusní a vysoce kvalitní součástí vašeho interiéru. Svou čistotou, lehkostí a zdánlivou křehkostí (skleněné pracovní desky patří k těm nejodolnějším vůbec) dodají skleněné pracovní desky vaší kuchyni osobitý rozměr. Vaše rozhodnutí, použít sklo jako materiál vaší pracovní desky, je jednoznačně to správné. Moderní kuchyň bez skleněné pracovní desky si lze jen stěží představit. Skleněné pracovní desky vyrábíme z několika druhů kalených skel, které se liší svou tloušťkou a zabarvením. Vzhledem k profesionálně vyškoleným odborníkům vám vždy individuálně poradíme a doporučíme pracovní desky vhodné právě pro váš interiér. Standardní skleněná pracovní deska se vyrábí v tloušťce 10-12 mm. U nás však můžete mít i pracovní desky v tloušťce až 19 mm. Stejně jako skleněné kuchyňské obklady, i pracovní desky lze vyrábět v široké škále barevných odstínů tak, aby dokonale ladily s celým vaším interiérem. V naší vzorkovně v Praze a Brně si můžeme prohlédnout a osahat materiály, probrat se barvami i dokumentací již realizovaných prací, které vaše rozhodování pro výběr té pravé pracovní desky určitě zjednoduší.

 

 

kuchyňské desky z kaleného skla

 

 

Víte, že…

Pracovní desky ze skla a jejich hrany

Opracování hran u kuchyňské desky je možné v několika variantách. Standardně jde o pracovní desky s leštěnými a matnými hranami. Oblíbené jsou také pracovní desky s elegantní fasetou. Ta dokonale vynikne například u pracovní desky z matného skla Luxx Raff. Kromě výběru hran nabízíme našim zákazníkům i možnost zakončení pracovní desky od ostrých přes zaoblené rohy až velké rádiusy.

Spotřebiče a jejich montáž do pracovní desky

Do kuchyňské pracovní desky běžně instalujeme „horní montáží“ varné desky, výsuvné zásuvky i ostatní standardní spotřebiče.

Pro montáž pracovní desky spodní korpusy uzavíráme laminem shora. Podkladové lamino umožní uchycení dřezu a baterií. Pracovní desky se o tloušťku lamina vyvýší a varná deska se do něj zapustí. Zvláště důležité je lamino pro spodní montáž dřezu. Přesah skla pracovní desky přes podkladové lamino je variabilní. Pracovní desky lze ukončit zároveň s podkladovým laminem. Další možností je nechat přesah pracovní desky i několik desítek centimetrů, dle individuálních představ zákazníků a v souladu s designem kuchyně.

Pracovní desky a jejich unikátní vlastnosti

Skleněné pracovní desky jsou neuvěřitelně praktické a nadčasové zároveň. V našich moderních kuchyních si skleněné pracovní desky našly velice rychle své neotřesitelné místo. Pracovní desky ze skla mají kromě jiného dokonalou schopnost prosvětlení a odlehčení Vašeho interiéru. Díky přesným liniím hran jsou zdůrazněny a přiznány veškeré detaily pracovní desky ve Vaší kuchyni. Navíc lze pracovní desky vybírat z nepřeberného množství barev, které skvěle padnou k samotné kuchyni.

Pracovní desky temperovanÉ jsou zcela mimořádně odolné

Skla, z nichž jsou pracovní desky vyráběny, speciálně upravujeme temperováním, jež zajišťuje jejich mimořádnou odolnost, pevnost a skvělé tepelné vlastnosti. Umístit do takové pracovní desky lze jak sklokeramické, tak plynové varné desky. Pracovní desky se speciálním hrubým povrchem Luxx Raff odolají například i krájení ostrým nožem či klepání masa paličkou. Na takové pracovní desky můžete bez obav postavit rozžhavený hrnec nebo pánev.

Pracovní desky ze skla prospívají vašemu zdraví

Skleněné pracovní desky díky své jednoduché údržbě zaručují 100% hygienu, hravě navíc odolávají bakteriím a tvorbě plísní. Materiál skleněné pracovní desky je absolutně neporézní a biologicky neaktivní.