Skleněný obklad kuchyně, skleněná pracovní deska, dřevo

Skleněné obklady s fototiskem - s libovolným vzorem

Sklo s fototiskem se stává velmi populárním. Zákazníci stále častěji přichází s požadavkem na zpracování skleněného obkladu ve variantě fototisku.

Fototisk od Sklenářství Barevná skla se od grafo-skla liší především tím, že je tisknut přímo na sklo, zatímco grafo-sklo tvoří laminační folie, která se na sklo nalepí. Abychom vzrůstající zájem uspokojili, nabízíme neomezené množství fotografií a abstraktních motivů. V naší nabídce najdete i mnoho dvoubarevných ornamentů v různých barevných kombinacích. Obklady do kuchyně mají ornament tištěný na zadní straně, stejně jako v případě natištěné fotografie.

 

Celoplošný skleněný obklad s fototiskem - strom, příroda

Oživte vaši kuchyň netradiční grafikou

Lze vytvořit také zcela originální motiv. Rádi navrhneme grafiku podle vašich představ. Výjimkou není ani zpracování obkladu z fotografií z vaší dovolené, či karikatur členů rodiny – možnosti jsou zkrátka neomezené. V těchto případech ovšem upozorňujeme, že fotografie musí být v požadované kvalitě a rozlišení, což je nejméně 100 dpi. Můžeme použít jen výřez, nebo je pro vás graficky dále upravit.

Velmi obsáhlý výběr fotografií najdete na serveru www.shutterstock.com. Nespornou výhodou fototisku je jeho originalita. Je velmi nepravděpodobné, že na motiv, pro který se rozhodnete, narazíte i v jiném interiéru. Před každou realizací vytváříme na přání grafický návrh skla s fototiskem.

Skleněný obklad s fototiskem - město v mlze Skleněný obklad kuchyně - fototisk, abstraktní motiv
Skleněné obklady s fototiskem - zeleň, les, příroda Skleněný obklad s fototiskem - dřevo
Skleněný obklad s fototiskem - město, černobílá kuchyň  

 

Materiály / barevnost obkladů s fototiskem

Float lesk – tvrzené sklo s lehkým zelenkavým nádechem

Diamant lesk – tvrzené sklo, které je až o 80 % vyčištěné od zelenkavého nádechu a je vhodné na světlejší barvy

Fotografie lze vybírat na adrese www.shutterstock.com, nebo vám zpracujeme skleněný obklad s fototiskem z dodané fotografie či grafiky.

 

Údržba a vlastnosti obkladů s fototiskem

Nejsou vhodné za plynové varné desky, vzdorují teplotám pouze do 100 °C. Zato ale velmi dobře odolávají mechanickému poničení a poškrábání, jsou biologicky neaktivní, zaručují sterilitu a maximální hygienu.

Pro čištění se doporučují běžné čisticí prostředky. Skleněné obklady vyráběné ve velkých formátech zcela vyřešily problém s nevyčistitelnými místy, jako byly spáry mezi klasickým kachlovým obkladem. Dalším významným faktorem je skutečnost, že tyto materiály jsou vhodné i pro alergiky a pro osoby citlivé na bakterie a plísně.

 

Technický popis

Skleněný obklad - technický popis

Minimální rozměry a šířky stěn

a

Minimální rozměr od hrany skla k výřezu

40 mm

b

Minimální rozměr od hrany výřezu k výřezu

25 mm

c

Minimální rozměr stěny

200 mm

d

Maximální poměr k délce strany „x“

2/3

 

Maximální rozměry

y

x

Float lesk

3200 mm

1200 mm

Diamant lesk

3200 mm

1200 mm

 

připevnění zásuvky přes skleněný obklad

Zásuvka

Schéma montáže pro připevnění zásuvky přes skleněný obklad.
zásuvka nákres
 
připevnění závěsného programu přes skleněný obklad

Závěsný program

Schéma montáže pro připevnění závěsného programu přes skleněný obklad.
závěsný program nákres
 
připevnění digestoře přes skleněný obklad

Digestoř

Schéma montáže pro připevnění digestoře přes skleněný obklad.
připevnění digestoře nákres

Postup výroby

Naše sklenářství vyrábí skleněné obklady výhradně z kaleného skla, které je velmi houževnaté a má vysokou tepelnou odolnost. Nejprve se surové sklo nařeže na požadovaný rozměr včetně všech výřezů a opracování. Po té jej v kalící peci zahřejeme na teplotu 620°C a prudce schladíme. Díky tomuto procesu (kalení) se pozmění molekulární mřížka skla a materiál tak dostane požadované vlastnosti. Další fází výroby je nanesení velmi odolné a kvalitní barvy s odstínem dle výběru zákazníka.

Maximální rozměr skla s fototiskem může být 3200 x 1600mm (větší rozměr je nutné konzultovat).  

 

Postup montáže

Stavební připravenost pro samotné zaměření – zeď či jiná plocha na kterou se budou lepit obklady by měla být zpevněná a bezprašná. Není potřeba podmalby, neboť skla jsou neprůhledná, ale povrch by měl být dostatečně hladký, aby z něj nevystupovaly ostré kusy zdiva či kameny. Co se týká rovinatosti plochy, tak skleněné obklady lze vypodložit a tak dorovnat křivost / průhyb zdi, ovšem sklo nelze ohýbat a toto dorovnání se nám může opsat po hranách skleněného obkladu. Skla lze skládat na sraz avšak doporučují se dilatační spáry cca 2 mm. U některých materiálů PD, zejména kámen atp., je třeba obklad usadit na silikonové podložky, což umožňuje aplikovat větší množství tmelu a tak je zabezpečeno lepší utěsnění. Dále pro přesné zaměření je potřeba mít osazeny veškeré části nábytku a ostatní věci, které určují hranice obkladu (pracovní desku, korpusy horních skříněk, digestoř… a ostatní).

Samotná montáž je velice rychlá a čistá. Jednobarevné skleněné obklady se na zeď případně jiný podklad lepí. Standardně obklad postavíme na pracovní desku a následně nalepíme na zeď. Samozřejmostí je i utěsnění všech spár silikonovým tmelem v takovém množství, aby nebyl příliš nápadný.

 

barva Materiály / barevnost ruka Údržba / vlastnosti popis Technický popis / postup